Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinize yol arkadaşı almaya karar verdiniz fakat nasıl bir seçim yapmanız gerektiğini bilmiyor ya da seçimde kararsız kalıyorsanız bu yazı tam size göre. Bu yazımızda bebek arabası alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştık.

Baston Puset, Çift Yönlü Puset, 3 Tekerlekli Puset, Seyahat Tipi Puset, İkiz Puset ve birçok marka… Gerçekten insanın hangisini alması gerektiği noktada kafası karışıyor.

Kararsız ebeveynler için dikkat edilmesi gereken noktaları sizin için derledik.

Dikkat edilmesi gereken noktaların başında öncelikle güvenlik geliyor şüphesiz. TS EN 1888, ECE R44-04 gibi güvenlik sertifikasına sahip olması güvenlik standardı açısından önemli.

Emniyet kemeri, 5 noktalı ve bebeğinizin boynuna zarar vermeyecek şekilde olması da güvenlik açısından diğer önemli bir faktör.

beş noktalı emniyet kemeri

Bebeğinizi dolaşmaya çıkardığınızda yağmura yakalanmak da var, güneşten kaçmak da. Bu yüzden olmazsa olmaz diyebileceğimiz aparat tente diyebiliriz.

bebek arabası tentesi

3-4 pozisyonda kullanılabilir olması bebeğinizin uyurken, yemek yerken, otururken rahat etmesini sağlayacaktır. Bebeğinizin uykusu geldiğinde rahat ve güvenli bir şekilde uyuyabilmesi için sırt kısmının tamamen yatması gerekiyor. Aynı zamanda terletmeyen kumaş olması da bebeğinizin sağlığı ve konforu için önemli. Kumaşın arabadan çıkarılabilir olması ise temizlenebilmesi açısından gerekli olan bir durum.

Farklı pozisyonlara girebilen bebek arabası çok önemli.

Konfor ve Kolay Kullanım

Genellikle annelerin bebek arabasını sürdüğünü düşünürsek, kolay açılıp, kapanabilen, pratik ve tek elle açılıp kapanabilme özelliği önem kazanıyor.

Bebek arabasının çift yönlü kullanılabilmesi ebeveynler için kolaylık sağlayıcı bir özellik. Güneşli, rüzgarlı havalarda bebeğinizi kendinize doğru döndürüp rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Tek ayakla ayarlanabilen fren sistemi ise gerekli durumlarda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bebek arabanızın altındaki sepet ya da filenin büyüklüğü, bebeğinizin eşyalarını ve gerektiğinde alışveriş poşetlerinizi koymak için önemli.

Bebek arabası fren sistemi

Özetle, güvenlik, tente, konfor, ağırlık, kullanışlılık, kapanıp- açılma şartları, dayanıklılık dikkat edilmesi konular. Tabii ki seçim yaparken de yaşam biçiminize göre bebek arabanızı belirlemeniz sizin için avantaj oluşturacaktır. Evinizin yeri, asansörlü olup olmaması,  arabanızın bagajı, toplu taşıma araçlarını bebek arabasıyla kullanma durumunuz seçiminizi etkileyecek faktörler. Eğer imkanınız varsa bu bilgiler ışığında alacağınız bebek arabasını bire bir canlı olarak görüp, deneyip almanızı tavsiye ederiz.

En Çok Tercih Edilen 5 Bebek Arabası ile ilgili ürünlerin detaylı inceleme ve yorumlarına www.biyorumla.com adresimizden ulaşabilir, sizde ürünler hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz.

 

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Atilla M.Sema Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sema
Ziyaretçi
Sema

Önerebileceğiniz markalar var mı? Birde bebek arabalarını incelerseniz çok iyi olurdu 🙁